Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 3/3 İlkİlk 123
28 sonuçtan 21 ile 28 arası

Konu: Yayın Kesilmesi Hakkında Yardım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

aynı kablodan d-smart cihazında seviye ve kalite 100/100 ise, ve digitürk cihazda kalite yüksek çıkıp seviye düşükse o zaman digitürk cihazın beslemesinde sorun var demektir. siz d-smart ile digitürk yayınlarını aynı anda yoksa cihaz değiştirerekmi izliyorsunuz. tek kabloyla aynı anda iki cihaz birden çalışmazki ama.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Dostum samsunda bende 90 lık çanak ile izliyorum sinyal seviyesi 85 yada 90 olması lazım çanağın 60 cm ise belki kurulım hatası olabilir ince ayar çek derim ama resimdeki çanak ise sinyal %49 çok zayıf kesilme sanıyorum bu yüzden olabilir en az %80 olması lazım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    paylaşmak güzeldir

Kullanıcı Bilgi Menüsü

önemli olan seviye değil kalitedir ben arkadaşımızın çanak ayarında bir sorun olduğunu zanetmiyorum

cihazınıda tuner sorunu yoksa direk girişte sorunsuz izleyeceğini düşünüyorum
    paylaşmak güzeldir

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı aliharbiye Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    aynı kablodan d-smart cihazında seviye ve kalite 100/100 ise, ve digitürk cihazda kalite yüksek çıkıp seviye düşükse o zaman digitürk cihazın beslemesinde sorun var demektir. siz d-smart ile digitürk yayınlarını aynı anda yoksa cihaz değiştirerekmi izliyorsunuz. tek kabloyla aynı anda iki cihaz birden çalışmazki ama.
    Alıntı sensi Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Dostum samsunda bende 90 lık çanak ile izliyorum sinyal seviyesi 85 yada 90 olması lazım çanağın 60 cm ise belki kurulım hatası olabilir ince ayar çek derim ama resimdeki çanak ise sinyal %49 çok zayıf kesilme sanıyorum bu yüzden olabilir en az %80 olması lazım
    Alıntı cafi Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

önemli olan seviye değil kalitedir ben arkadaşımızın çanak ayarında bir sorun olduğunu zanetmiyorum

cihazınıda tuner sorunu yoksa direk girişte sorunsuz izleyeceğini düşünüyorum

@aliharbiye, hocam maç zamanları digiturke geçiriyoruz cihazı. normalde dsmarttayız.

@sensi, hocam yarın tekrardan ölçüm yapıp daha kaliteli fotoğraflar çekip atacağım buraya. ona göre bi yol program cizeyim.

@cafi, hocam çanağı samsundan yetkili servis geldi. bi cihaz taktı lnbden gelen kabloya. sonra da bi cihazla ayarladı. ona "ne akdar çekiyor" diye sormuştum o da "90larda" demişti. belki geçiştirdi bilemiyorum orasını. bugün deneyemedim tek kablo üzerinden çalışıyorum. yarın deneyeceğim vakit bulduğum an ve size yazacağım.

hepinize tekrardan teşekkür ederim.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı ahmett_cann Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    @aliharbiye, hocam maç zamanları digiturke geçiriyoruz cihazı. normalde dsmarttayız.

@sensi, hocam yarın tekrardan ölçüm yapıp daha kaliteli fotoğraflar çekip atacağım buraya. ona göre bi yol program cizeyim.

@cafi, hocam çanağı samsundan yetkili servis geldi. bi cihaz taktı lnbden gelen kabloya. sonra da bi cihazla ayarladı. ona "ne akdar çekiyor" diye sormuştum o da "90larda" demişti. belki geçiştirdi bilemiyorum orasını. bugün deneyemedim tek kablo üzerinden çalışıyorum. yarın deneyeceğim vakit bulduğum an ve size yazacağım.

hepinize tekrardan teşekkür ederim.
    ok ahmet bende samsundayım merkezde anten konusunda amöterce bilgim var motorlu anten dahil türksata gözüm kapalı kurlum yaparım sen bir daha baktır olmaz ise özelden buluşur antenini ayarlarız ama sadece pazar günü vaktim var bilgine hafta içi yoğunum...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

resimde görülen SİNYAL SEVİYESİ ÖNEMLİ OLAN sinyal kalitesi ölçü alınamaz bilgine yani sinyal seviyen çok düşük sanıyorum antenin 60cm ise kurulum hatası olabilir...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı sensi Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    resimde görülen SİNYAL SEVİYESİ ÖNEMLİ OLAN sinyal kalitesi ölçü alınamaz bilgine yani sinyal seviyen çok düşük sanıyorum antenin 60cm ise kurulum hatası olabilir...
    çok teşekkür ederim teklifiniz için. bugünlerde böyle insanlar görmek zor...
    ben bugün kabloyu direkt olarak makinaya bağladım diseqcsiz. ve sinyal seviyesinde biraz artış oldu. sanırım lnb ile kabloyu değiştirirsem bu sorun ortadan kalkacak gibi. çanak bu arada 80 cm ya da 85 cm. elimle kabaca ölçtüm.
    tüm bu değişiklerden sonra yazarım bir kere daha buraya.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri