Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Dreambox 500 hd açılmıyor.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Dreambox 500 hd açılmıyor.

Merhaba arkadaşlar elimdeki dreambox 500 hd cihaza dm500hd openAtv6.3 2018 yazılımını attım, cihaz tekrar açılmadı. cihaza bağlanmak için her şeyi denedim olmadı. cihazın arkasında service yazan yerde küçük hdmı to usb girişli kablodanda kullandım bilgisayar görmedi. bağlanmak için fikri olan varmı. he bu arada iş yerimde tek portlu bir modem var, bende cihaza routerden bağlanmıştım. modemden ve routerden cihazın ip nosunu okumayamadım. ne yapmalıyım.

LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Açılmadi derken alette hicbir led, kırmızı veya yeşil yanıp sönmüyor mu?

Aleti arasındaki şalterle kapatın. 10 saniye sonra öndeki ON/OFF düğmesini basılı tutun ve arkadaki şalterle böyle basılı tutarken açın. Ekranda ip bilgisi falan gelmesi lazım.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

beyefendi ilginiz için teşekkür ederim. üzerinde eski bir yazılım vardı bende yeni yazılım atayım derken bir daha açılmadı. öndeki yeşil ışık bazen sabit yanıyor bazende yanıp sönüyor. yanii cihaz bejkleme modunda bekliyor ama ben cihaza bir türlü bağlanamadım. tv ekranında ip gelse zaten sorun yok hemen hallederdim. SUNRAY-FlashUP ve dreamup programalrınıda kullandım nafile cihazı görüyorlar ama yükleme proramdaki Flash yazısı bir türlü etkin olmuyor. bir sürü şey denedim olmadı. bildiyiniz bir şey varsa yazarsanız iyi olur valla. çok teşekkürler.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Yazdığım şeyi denedinizmi:

Aleti arkasındaki şalterle kapatın. 10 saniye sonra öndeki ON/OFF düğmesini basılı tutun ve arkadaki şalterle böyle basılı tutarken açın. Ekranda ip bilgisi falan gelmesi lazım.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

olmadı dedim ya.... tv'de ip gözükmüyor malesef.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Secondstageloader yüklümü? Alette bi arza yoksa büyük ihtimal o yüklü değildir. Çünkü ilk yazılımlarda yüklü değildi. Belirli bi tarihten somra çıkan yazılımlarda gerekliydi.
    Konu Kokane tarafından (20-12-2018 Saat 22:14 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

cihazın üzerinde 2016 tarihli bir yazılım vardı, cihazın içindede second loaderin olup olmadığını bilmiyorum. bende yeni 2018 tarihli yazılım attım cihaz kapandı bir daha açılmadı ve ip'de vermiyor düzelteyim. halen masada boş boş bana bakıyor. bir sürü ip denedim bağlanamadım. servvice yazan yerdeki ufak hdmı to usb'dende bağlanmaya çaluştım. bilgisayarım sağ tıkla özellikler aygıt yöneticisi bile görmedi. ne yapmalıyım acaba.
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alman bi sayfada biri daha bu sorunu yaşamış. Türkçeye iyi çeviremezsem kusura bakma:

-aleti arkadan şalterden kapat

-dreamup programını çalıştır

-ayarları yap (com, lan, vs.)

-"connect" butonunu aktive et

-usb ve lan kablolarını bağla

-şimdi cihazı arka şalterden çalıştır

Böyle çözmüş problemi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri