Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/4 1234 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Windows Vista ilgili + sorunları çözümleri

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Windows Vista ilgili + sorunları çözümleri

Windows Vista rehperi
    Arkadaşlar Windows Vista ile ilgili merak ettikleriniz.sizleri neyin bekledigi ve tabiki ilerde oluşa bilecekde sorunları bu başlık altında konuşup hep beraber çözüm bulmaya çalışalım .

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Windows Vista, Microsoft'un Ocak 2007'de piyasaya süreceğini açıkladığı yeni işletim sistemidir. Kod adı longhorndur. Şu anda beta sürümleri test edecek kişilere gönderilmiştir. Bu sürümlerde 3 boyutlu menüler bulunmaktadır.
    Windows Vista, kişisel bilgisayarlarda, dizüstü bilgisayarlarda ve media center PC'lerde kullanılan Microsoft Windows adlı grafiksel işletim sistemi serisinin en son ürünüdür. Vista, 25 Temmuz 2005'te yapılan resmi açıklamadan önce Longhorn kod adıyla tanınıyordu. 8 Kasım 2006'da Windows Vista'nın geliştirilmesi tamamlanmış sistem üreticilerine dağıtılmıştır. Kasım 2006 itibariyle bazı sürümler toplu lisans müşterilerinin, MSDN ve TechNet abonelerinin erişimine açılmıştır. Microsoft son kullanıcılar için Vista'nın dünya çapında çıkış tarihini 30 Ocak 2007 olarak açıklamıştır. Windows XP'nin çıkışından sonradaki bu beş yılık ara, temel Windows sürümlerinin çıkışı arasındaki en uzun zaman aralığıdır.
    Microsoft'a göre Windows Vista, güncellenmiş grafiksel kullanıcı arabirimi ve Windows Areo adlı görsel stili başta olmak üzere yüzlerce yeni özellik, geliştirilmiş arama özellikleri, Windows DVD Maker gibi yeni çokluortam oluşturma araçları ve tamamı yeniden tasarlanmış ağ, ses, yazdırma ve görüntüleme alt sistemleri içermektedir. Vista ayrıca peer-to-peer teknolojisi sayesinde bir ev ağındaki makineler arasında iletişim düzeyici arttırarak bilgisayarlar ve aygıtlar arasında dosya ve sayısal medya paylaşımını kolaylaştırmayı hedeflemektedir. Vista, geliştiriciler için geleneksel Windows API'ı kullanarak yüksek kaliteli uygulamalar yazmayı oldukça kolaylaştırmayı hedefleyen .NET Çatısı'nın 3.0 sürümünü sunmaktadır.
    Buna rağmen, Microsoft'un Vista için belirlediği birincil hedef, Windows işletim sisteminin güvenlik durumunu geliştirmek olmuştur. Windows XP'nin ve öncüllerinin en çok eleştirilen yanı güvenlik açıkları ve zararlı yazılımlara, virüslere ve tampon bellek taşmalarına karşı zayıf oluşuydu.
    Geliştirilmesi sırasında Vista çeşitli gruplar tarafından birçok negatif eleştirinin hedefi oldu. Windows Vista eleştirileri arasında geliştirme süresinin sürekli uzaması, kısıtlayıcı lisans şartları, dijital medyaların kopyalanmasını önlemeye yönelik yeni Sayısal Hak Yönetimi teknolojisilerinin sisteme dahil edilmesi ve Kullanıcı Hesap Denetimi gibi yeni özelliklerinin kullanışsızlığı yer aldı.

Donanım gereksinimleri [değiştir]

Microsoft'a göre Windows Vista'yı çalıştırabilecek bilgisayarlar Vista Uyumlu (Vista Capable) ve Vista Premium Sürümüne Hazır (Vista Premium Ready) olarak sınıflandırılmaktadır. Vista Uyumlu veya dengi bir bilgisayarın en az 800 MHz işlemci, 512 MB RAM ve DirectX 9 destekli bir ekran kartına sahip olması gerekir. Vista Uyumlu PC'ler Aero kullanıcı arabirimi de dahil olmak üzere gelişmiş Vista grafiklerini destekler. Vista Premium Sürümüne Hazır bir bilgisayar en az 1.0 GHz işlemci, 1 GB sistem belleği, yeni Windows Görüntü Sürücüsü Modeli'ni destekleyen ve en az 128 MB bellekli bir ekran kartı gerektirir ve Vista'nın üst düzey özelliklerini destekler. Microsoft, bir bilgisayarın Vista'yı çalıştırabilme yeteneğini ölçen Windows Vista Yükseltme Danışmanı adlı bir yazılımı da Windows XP ve Windows Vista kullanıcılarına sunmaktadır. [1]
    Microsoft'un web sitesinde bazı Vista uyumlu donanımlar listelenmektedir. Belirttikleri Vista Premium Sürümüne Hazır dizüstü bilgisayarlarda Intel Core 2 Duo T5500 veya üzeri işlemci ve 1 GB bellek bulunmaktadır.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Icon Nogood

1 66J-02843 Windows Vista Business English Intl non-EU/EFTA DVD 325,00 $

2 66J-02844 Windows Vista Business English Intl UPG non-EU/EFTA DVD 218,75 $

3 66K-00771 Windows Vista Business N English Intl non-EU/EFTA DVD 325,00 $

4 66K-00772 Windows Vista Business N English Intl UPG non-EU/EFTA DVD 218,75 $

5 66G-01095 Windows Vista Home Basic English Intl non-EU/EFTA DVD 220,00 $

6 66G-01096 Windows Vista Home Basic English Intl UPG non-EU/EFTA DVD 113,75 $

7 66H-00499 Windows Vista Home BasicN English Intl non-EU/EFTA DVD 220,00 $

8 66H-00500 Windows Vista Home BasicN English Intl UPG non-EU/EFTA DVD 113,75 $

9 66I-01073 Windows Vista Home Prem English Intl non-EU/EFTA DVD 261,25 $

10 66I-01075 Windows Vista Home Prem English Intl UPG AE non-EU/EFTA DVD 71,25 $

11 66I-01074 Windows Vista Home Prem English Intl UPG non-EU/EFTA DVD 176,25 $

12 66R-01090 Windows Vista Ultimate English Intl non-EU/EFTA DVD 436,25 $

13 66R-01091 Windows Vista Ultimate English Intl UPG non-EU/EFTA DVD 286,25 $

Fiyatlardan anlaşılacağı üzere XP'ye devam

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ben vista almayı düşünüyorum fakat sistemim kaldırırmı onu bilemiyorum arkadaşlar..bilen varsa yardımcı olabilir mi?
    sistemim

256mb ram
    128mb ekran kartı
    2800 amd işlemci
    40gb hdd

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı tike® Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Fiyatlardan anlaşılacağı üzere XP'ye devam

evet xp ye devam...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı DJ VoLkAn Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    ben vista almayı düşünüyorum fakat sistemim kaldırırmı onu bilemiyorum arkadaşlar..bilen varsa yardımcı olabilir mi?
    sistemim

256mb ram
    128mb ekran kartı
    2800 amd işlemci
    40gb hdd

ram yetersiz ve hdd zorlar. bence sistem daha oturana kadar xp kullanmaya devam.ayrıca fiyatlardan dolayıda xp ye devam

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Arkadaşlar,

Bana Almanyadan laptop geldi. İşletim sistemi Almanca Vista.

Bunu nasıl Türkçe yada İngilizceye çevirebilirim?

Saygılarımla,

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı drvet06 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Arkadaşlar,

Bana Almanyadan laptop geldi. İşletim sistemi Almanca Vista.

Bunu nasıl Türkçe yada İngilizceye çevirebilirim?

Saygılarımla,
    İşletim sisteminin dili sadece toplu lisans alımlarında değiştirilebilir. Bu
    da MUI denilen Çoklu Kullanıcı Arabirimi paketlerinin sisteme yüklenmesi ile
    olur. Sizin aldığınız sistem oem veya Kutu lisans ise TR yapabilme şansınız
    bulunmuyor. Aldığınız yere iade edip TR Vista çıkana kadar beklemenizi
    öneririm.
    Arkadaşım bu mail microsoft a mail attığınızda cevap olarak geliyor.Sanırım yeterince açıklayacı.

Saygılarımla...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı e®tan Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Arkadaşım bu mail microsoft a mail attığınızda cevap olarak geliyor.Sanırım yeterince açıklayacı.

Saygılarımla...
    Evet gayet açık. Çok teşekkürler.

Ya bir üst versiyonunun farkını verip yükselteceğiz, yada illegal...

Bakalım.

Saygılarımla,

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı drvet06 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Evet gayet açık. Çok teşekkürler.

Ya bir üst versiyonunun farkını verip yükselteceğiz, yada illegal...

Bakalım.

Saygılarımla,
    Üst versiyona yükseltme yokmuş. Yenisini almam gerekiyormuş, 250$.

Yurdum insanı gereğini yapmış, arkadaşıma kahve ısmarladım halletti.

Sayfa 1/4 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri