Yönetici olarak Windows 2000 veya Windows XP çalıştırma sistemi Truva atları'nın ve diğer güvenlik risklerinin etkisine açık hale getirir. Internet sitesini ziyaret etme gibi basit bir eylem sisteme çok fazla zarar verebilir. Bilinmeyen bir Internet sitesi, sisteme yüklenip çalıştırılabilecek Truva atı koduna sahip olabilir. Yönetici ayrıcalıkları ile oturum açtıysanız, bir Truva atı sabit sürücünüzü yeniden biçimlendirme, tüm dosyalarınızı silme, yönetim erişimi olan yeni bir kullanıcı hesabı oluşturma ve benzeri eylemler yapabilir.

Kendinizi, Kullanıcılar veya İleri Düzeydeki Kullanıcılar olarak eklemelisiniz. Kullanıcılar grubunun bir üyesi olarak oturum açtığınızda, bilgisayarınızı gereksiz bir riske sokmadan programları çalıştırma ve Internet sitelerini ziyaret etme gibi olağan görevleri yerine getirebilirsiniz. İleri Düzeydeki Kullanıcılar grubunun bir üyesi olarak, olağan görevleri yerine getirebilir ve ayrıca programlar yükleyip yazıcılar ekleyebilir ve Denetim Masası öğelerinin çoğunu kullanabilirsiniz. Yönetim görevlerini yerine getirmek isterseniz, örneğin, işletim sistemini yükseltme veya sistem parametrelerinizi yapılandırma gibi, oturumu kapatın ve yönetici olarak yeniden oturum açın.

Bu uyarımı lütfen dikkate alınız.