Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Görüntü ve yazıdaki problem

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart TV görüntü ve yazıdaki problem

Televizyonumdaki görüntü ve yazılar beyaz bir gölge yapıp sağa doğru uzuyor. Sorun nerededir acaba?
    Konu Kemal Turan tarafından (09-01-2008 Saat 18:27 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

aynısı bizimkindede oluyor. hatta ilk açıldığında siyah beyaz gösteriyor sonradan yavaş yavaş renkleniyor. sonrada arada bir dediğin gibi beyaz gölgeler olup uzuyor. Ben ömrünü tamamladı diye düşünüyorum ama belki formdan farklı bir yardım gelebilir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

200 volt devresinde arıza olabilir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı tike® Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    200 volt devresinde arıza olabilir.
    Herhalde volt devresine para sıkışmış.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arafrekans katından da kaynaklana biliyor

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşlar bana da bi yardım lütfen ekran kırmızıya döndüü ve yazılarda sola dogru kırmızı gölgeler var tv tamircisne götürdüm ekranın saglam oldugunu söylüyor fakat yapamadı halen aynııı şimdiden tşşk ler

Users Awaiting Email

Kullanıcı Bilgi Menüsü

tüpün arkasında renk katarları varır onları degiştir

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı jamesonn Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    arkadaşlar bana da bi yardım lütfen ekran kırmızıya döndüü ve yazılarda sola dogru kırmızı gölgeler var tv tamircisne götürdüm ekranın saglam oldugunu söylüyor fakat yapamadı halen aynııı şimdiden tşşk ler

bahsettiğiniz arızayı tüpten yada RGB devressinden kaynaklanır tüpsağlam ise RGB devresinde transistörler arızanalanmış olabilir anlayan birine baktırmanızda faydavar

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart sony tv arızası

sony tv 72 ekran anlattığın gibi resimlerin üstünde dalgalanmalar olmakta idi.ben yüksek gerilim trafosunda kaçak olduğunu fark ettim.Yalnız parçatı bulamadım. Eyer kapağı açabiliyorsan arka kapağı açtıktan sonra tv yi çalıştır ve ışığı kapat sonrada tv nin yüksek gerilim trafosunu gözle herhangi bir ışık gözüküyormu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri