Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Vista ve XP işletim sistemi Çalıştırma

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Vista ve XP işletim sistemi Çalıştırma

Öncelikle lazım olan toolları indirelim;

Öncelikle linkten Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. VistaBootPRO programını indirelim.
    Birde bize EasyBCD lazım onuda Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. burdan indirebilirsiniz. Ya da Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Evet arkadaşlar öncelikle VistaBootPRO programını xp ye kurup çalıştırıyoruz karşımıza aşağıdaki pencere geliyor.

1. Adım olarak gösterilen "Sistem bootloader" a tıklıyoruz gereken ayarları yapıyoruz. Ayarları yaptıktan sonra "install bootloader" seçeneğine tıklıyoruz ve artık bir sonraki açılışta Windows Vistamız etkin olucak.

Daha sonra Pc'mizi yeniden başlatıyoruz vista açıldıktan sonra 2. tool'umuz olan EasyBCD programını kurup çalıştıryoruz. karşımıza şu ekran geliyor.

vista'nin C sürücüsünde, xp'nin de D sürücüsünde kurulu olduğunu varsayıyorum,
    EasyBCD programında "add an entry" kısmında "windows nt/2k/xp" seçeneğini seçince aşağıdaki "drive" seçeneği default olarak C oluyor ve değiştirilemiyor.
    Bunu önlemek için işletim sistemini seçmeden önce drive'ı seçmek yeterli.
    Yani ilk önce drive olarak D'yi seçip sonra işletim sistemi olarak windows xp seçiyoruz.
    "add entry" seçeneğini seçip "save" ediyoruz. Pc'mizi yeniden başlatıyoruz

Evet hepsi bu kadar arkadaşlar artık çift işletim sisteminin tadını çıkarabilirsiniz. Sağlıcakla kalın...

Alıntıdır:bpeace2life arkadaşımıza teşekkür ediyoruz.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

eline sağlik usta

Kullanıcı Bilgi Menüsü

teşekkür

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri