Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/3 123 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: DREAMBOX 500S ve KLON CİHAZLARDAKI KUMANDA PROBLEMININ ÇÖZUMU

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart DREAMBOX 500S ve KLON CİHAZLARDAKI KUMANDA PROBLEMININ ÇÖZUMU

Bildiğiniz gibi arkadaşlar Dreambox 500 S lerde ve Klon cihazlarda kumanda çok hassas değil hatta diğer cihazlara göre çok zayıf, kumanda cihaza yakın ve cihazın alıcı gözunu mutlaka görmesı lazım.

AŞAĞIDAKİ İŞLEMI YAPICAK ARKADAŞLARIN CİHAZLARI GARANTI DIŞINDA KALACAKTIR VE BU İŞTEN ANLAMAYAN ARKADAŞLAR CİHAZA DAKUNMADAN ÖNCE BİR DAHA DÜŞÜNMENIZI TAVSİYE EDERİM.

ÇÖZUM: Cihazın alıcı gözunun fazla hassas olmamsı ve gözun onunde bulunan saydam plastığın de sinyalı düşürmesı çok dezavantaj sağlamaktadır. Yapmanınz gereken alıcı gözun önunde bulunan saydam plastiği keserek akıcı gözu birazcık dışarı doğru eğerek dışraı çıkarın ama bu işi yaparken alıcı gözun bacaklarının kırılmamasına çok dıkkat edın. bu işemı yaptıktan sonra bakın bakalım kumandayı tavana yada cıhazın görmeyeceği bir yerden tuşlara basın ne kadar çok farkedıo. ben yaptım ve kumanda problemınden kurtuldum. Ama dediiğim gibi bu işlemı garantılı cihazlar uzerınde yapılırsa cıhaz garantı kapsamından çıkar. (TEKNOKA arkadaşımız tarafından yapılan bu uygulamayı ben burda kendı cihazımda yaptım kendısıne uğraşları için ve paylaşımı için teşekkür ederım.)

Konu Volkan tarafından (27-01-2009 Saat 21:30 ) değiştirilmiştir.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

süresi bitsin denerim teşekkürler kolay gelsin
    yanıklarda iz bırakmaz

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bende denedim gerçekten sonuç harika oldu her yerden okumaya başladı kumandanın
    gözü ile cihazdaki göz.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

teşekkürler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kumandalarda çin malı piler değilde markalı duracel pil kulan farkını gör alıcının camını çıkarmaya gerek kalmayacak bi zat kendim denedim sonuç süper

Kullanıcı Bilgi Menüsü

istersen şarjlı pil kullan öle ahım şahım bir farkı yok. sen orayı öne cıkar bakalım nasıl oluo kumandayı ters tut yada arkandan tut bak sonuç ne denemden burda bu şekil yorum yapma.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Kullanıcı Bilgi Menüsü

yılbaşında misafirlerim vardı,sabah kumandayı elime aldığımda ses açma kapama tuşlarının kanal değiştirmeğe başladığını,help tuşunun exit görevi gördüğünü,yani bazı tuşların işlevini yitirdiğini gördüm,bunu nasıl yaptıkları hakkında da bir fikrim yok düzeltebilmemim bir yolu varmı,bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı 1970divrigi Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    yılbaşında misafirlerim vardı,sabah kumandayı elime aldığımda ses açma kapama tuşlarının kanal değiştirmeğe başladığını,help tuşunun exit görevi gördüğünü,yani bazı tuşların işlevini yitirdiğini gördüm,bunu nasıl yaptıkları hakkında da bir fikrim yok düzeltebilmemim bir yolu varmı,bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
    mavi tuş basın gelen menude extar/kuruluma girin burda en altta 7020 xx kumanda seçeneği var onda celtik işareti varsa kaldrın cihazı fişten cekın takın düzelecektir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ustam çok teşekkür ederim.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bilgi için tşkler birde ben deneyeyim

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri