Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/9 123456789 SonSon
83 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Dreambox 500 S Aradığınız Servıs Bulunumadı Sorunu ve Çözumu

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Dreambox 500 S Aradığınız Servıs Bulunumadı Sorunu ve Çözumu

Arkadaşlar Dreambox 500 S lerde kanllarda dolaşırken aradığınız servıs bulunamadı problemı çok sık yaşanmaktadır. Bunun sebebı de bu cihazların tunerlerının ve besleme devrelerının çok hassas olmasıdır.

Sorunun Çözum Yolları.

1. Kullanılan LNB - KABLO ve DİSEQC

LNB: Kullanılan lnb nın kalitelı bır lnb olması gerekır örnek vermek gerekır SHARP - MTI - GRUNDIG - NEXT - BOTECH gibi markalar. ayrıaca lnb yi çanağa taktıktan sonra polarızasyon ayarı çok iyi yapılmalıdır.

KABLO: Kullanılan kablo kesınlıkle çin kablosu olmamalı yanı bakır kablo olmalıdır. Zira yaz aylarından sonra kış ayında kablo oksıtlenıp problem yaratmaktadır.

DISEQC: Bu cihazlarda en fazla sorun çıkartan parçadır. Kanallarda gezerken servıs bulunamadaı yada uydudan uyduya geçişte geçiş voltajını algılamdığı için çok problem yaratmaktadır. Bu cihazlarda deneme yapan arkadaşlar ve ben kendımde bizzat en az 10 adet değişik marka dıseqc denedım ve en iyi alınaan markaları aşağıya yazdım. Özellikle Rolelı dıseqc ler de problem çıkmamaktadır ve GOLDMASTER RM 5 ve RM 8 ve NEXT marka dıseqc ler bu cihazla uyumlu çalışmaktadırlar.

SPAUN

GOLDMASTER

RM 5 RM 8

NEXT

2. UYDU YAPILANDIRMA

Arkadaşlar bir diğer çözumde servıs aramadan uydu yapılandırmaya girin daha sonra burdan standart kullanıcı yı seçin ve sıra ile uyduları tanımlayın sonra ilk uydu da lnb tıpını 0 diğerleını sıra ile 1.2.3 yapın sonra 1 yaptığınız uydu uzerınde ok tuşına basın arıdından mvı tuşa basın ve orda dısegc kıpını 1.1 yapın. bu işlemı 2 ve 3 numralı uydular içinde yapın 0 numarlı uyduda hiç bir işlem yapılmayacak.

3. TEKNIK ÇÖZUM

Cihazınızda kablo lnb dıseqc ve sistem ayarlarında problem yoksa ve halen bu arıza devam edıyorsa cihazda teknık bir arıza vardır. Bu aşamadan sonra yapılacak uygulamalar teknık kişiler tarafından yapılması gerekır.

- Tuner çıkış vıltajları 14-18V karasız çıkıyorsa cihaz ön panel kendimize dönük iken 6r bobin açık devre veya soğuk lehim değiştirin veya lehimlerini tazeleyin.

- Cihaz ön panel kendimize dönük iken tunerin hemen altında F 70 sigorta direnç var bu açık devre veya değeri büyümüştür bu direnç yerine 0,33 ohm yarım watt direnç takın düzelecektir makina sinyal almaya başladığı zaman D 72 micro led yandığını göreceksiniz.

- Dreambox 500 lerde adaptörlerdekı kondansatörlerın zayıflaması cıhaza yeterlı voltajların gştmemesıne sebep olur bu aşamada adaptörde buluna direç ve kondansatörlerın kontrol edılmesı gerekır.

KLON CİHAZLAR

Dream Dragon INT 5000 CS

Bu cihazda bulunan R713 mıkro direnç bir sure sonra değer kaybetmektedır zaten cihazın içi açıldığı zaman uzerının kararmış olduğu görulur yerıne 220 ohm ceyrek what direnç takarsanız problem duzelır.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

paylaşım için teşekkürler.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bu bilgileri bizlerle paylaştığınız için size teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bu sorun orjinal cihazda da olurmu?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

resimler tam gözükmüyo herhalde?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı alpine_2934 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    bu sorun orjinal cihazda da olurmu?
    Bu sorun orj yada klon die ayrılmaz

Genelde verebilir bu sorunu en büyük sıkıntı ise dieseq seçmesidir bu durumda yapılacak en iyi çözüm starsat dieseq kesin çözüm olacaktır...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bende nerdeyse 8-10 tane disecq var.
    bu sorunu tek tek disecqleri deneyerek aştım.gm rm 8 den tutunda orj starsata kadar her bi disecq denedi tarafımdan.
    şimdi ismini vermeyeceğim en dandik disecq (piyasa değeri - 2 lira -) ile sıkıntıyı çözdüm.
    ikinci olay

ne yaparsak yapalım devreye disecq girerse yaklaşık 10 puan sistemde sinyal düşmesi mutlaka yaşanıyor

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı sancaktar78 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    bende nerdeyse 8-10 tane disecq var.
    bu sorunu tek tek disecqleri deneyerek aştım.gm rm 8 den tutunda orj starsata kadar her bi disecq denedi tarafımdan.
    şimdi ismini vermeyeceğim en dandik disecq (piyasa değeri - 2 lira -) ile sıkıntıyı çözdüm.
    ikinci olay

ne yaparsak yapalım devreye disecq girerse yaklaşık 10 puan sistemde sinyal düşmesi mutlaka yaşanıyor
    hocam senın cihazdaki sıkıntı nın çözme problemı basit bilmıyorum belki değiştirmişsindir yada duruodur R713 mikrodirencini 220 ohm çeyrekwatt yada 1 watt lık direnç ile değiştirirsen diseqc falan sseçmio.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Muhahaha evet katılıyorum uygulayınız ancak yanındada c728 i de değiştiriniz

Alıntı Volkan Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    hocam senın cihazdaki sıkıntı nın çözme problemı basit bilmıyorum belki değiştirmişsindir yada duruodur R713 mikrodirencini 220 ohm çeyrekwatt yada 1 watt lık direnç ile değiştirirsen diseqc falan sseçmio.
    c728 = 330-470 mf25v çıkıyor biz 1000mf25v takalım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

slmlar yaklaşık 10 saattir dreambox 500s hakkında bilgilerle savaşıyorum,sanıyorum bu konuda en bilgili kişi sizsiniz,banada yardımcı olursanız sevinirim..kadıköy bölgesinde uyduya yazılım yükleyen iyi bir yer tavsiye edermisiniz,malesef bütün yazılımları sildim ve fabrika ayarlarına dönüş yaptım komple şifreleri çözen yazılımla birlikte almıştım ama şimdi hiçbiri yok yarın sabah ilk işim tekrar yükletmek olucak ama aldığım yerden memnun kalmadığım için acil yardıma ihtiyacım var...şimdiden tşklerrr

Sayfa 1/9 123456789 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri