Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Yasemin Dalkılıç yeni rekor peşinde

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Yasemin Dalkılıç yeni rekor peşinde

Serbest dalışta dünya rekorunu elinde bulunduran Yasemin Dalkılıç, sağlık sorunu nedeniyle ara verdiği 6 yıllık aranın ardından yeni bir dünya rekoru için dalış yapacak.

Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısı ile tekrar bir rekor denemesi gerçekleştireceğini belirten Yasemin Dalkılıç, "Sabit ağırlıkla serbest dalış kategorisinde kırdığım 68 metrelik ilk rekor 10. yıl dönümüne denk gelecek.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın özel desteğiyle çalışmalarıma devam ediyorum. Yaklaşık 6 yıl önce pankreasımda bir kitle tespit edildi ve ben sporu bırakmak zorunda kaldım. Sağlık sorunum nedeniyle, fazla da duyurmadan bir ameliyat geçirdim. Tümörün çıkarılmasının
    ardından sağlığıma kavuşmak ve formumu yeniden yakalayabilmek için oldukça çalıştım. Serbest dalış kariyerimi noktalayan olay bu oldu. Performansımın bu kitle nedeniyle düşük olduğu, rekorlarımı da bu şartlara rağmen kırdığım ortaya çıktı. Şu noktada kendimi hayatımda olmadığım kadar sağlıklı ve güçlü hissediyorum.

Yeni bir dünya rekoruyla dönmek, benim için çok gurur verici olacak. Hazırlıklarıma da başladım Eşim ve antrenörüm Rudi Castineyra ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. O da performansıma
    şaşırıyor. Önceki rekorlarımı bu engelle kırıyormuşuz. Mevcut durum, benim için ek bir motivasyon. Bu rekorumun, diğerlerinden çok daha başarılı ve ***ifli olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Kaynak : İHA

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

İnşallah kızım başarılarını bekliyoruz.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

başarılar dilerim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri