Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Sakıp Sabancı (Hayatı)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Sakıp Sabancı (Hayatı)

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. tarihinde, pamuk tâciri Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. (1906 – 1966) ve Sadıka Sabancı'nın (1910 – 1988) ikinci çocuğu olarak Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. 'nin Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. köyünde doğdu. Küçük yaşta Adana'ya göç ettiler. Çocukluğunu Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. 'da geçirdi. İlkokulu Adana İsmet İnönü İlköğretim Okulu'nda okudu. 1948 yılında lise öğrenimini yarıda bırakarak Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. 'ta stajyer memur olarak çalışmaya başladı. 1950'de ailesiyle beraber İstanbul Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. 'da bulunan Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. 'e taşındı. 1957 yılında teyzesinin kızı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. ile evlendi.
    1966 yılında, babasının vefatı üzerine kurulan Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. 'in yönetim kurulu başkanlığına getirildi. Annesi ve kardeşleri ile birlikte Hacı Ömer Sabancı Vakfı'nın kurulmasına öncülük etti. Bu vakıf aracılığı ile 1999'da Türkiye'nin ilk vakıf üniversitelerinden biri olan Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. 'ni kurdu.
    Yardımsever ve hayırsever kişiliği ile tanınmıştır. Adana'ya Türkiye'nin en büyük camilerinden birini yaptırdı. Sayısız okul ve hastane yaptırdı.
    Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı, tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi'nde 10 Nisan günü sabaha karşı saat 5.55 sıralarında hayatını kaybetti. 71’inci yaşını iki gün önce hastanede kutlayan Sabancı’nın ölüm nedeni "böbrek tümörünün karaciğere atlaması" olarak açıklandı. Sabancı’nın ölümü, bütün Türkiye’de büyük üzüntü yarattı. 12 Nisan günü Sakıp Sabancı, Sabancı Center’da düzenlenen Devlet Töreninin ardından yaklaşık 100.000 kişinin katıldığı cenaze töreniyle Zincirlikuyu Mezarlığı’nda gözyaşlarıyla toprağa verildi.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Ödülleri ve nişanları

Dünyanın başarılı işadamlarına verilen "Altın Merküri" ödülü (1979)
    Belçika Prensi'nin Atlı Köşk'te takdim ettiği "Belçika Kraliyet Nişanı" (1987)
    Japon hükümeti tarafından takdim edilen "Kutsal Hazine Altın ve Gümüş Yıldız Nişanı" (1992)
    Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı tarafından takdim edilen "Devlet Üstün Hizmet Madalyası" (1997)
    İsviçre-Zürih'teki Avrupa Ekonomi Enstitüsü tarafından takdim edilen "Avrupa Kristal Dünya Ödülü" (1997)sass
    Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı'nın takdim ettiği "Kültür ve Sanat Büyük Ödülü" (1999)
    New York'taki FABSIT Vakfı tarafından verilen "Yılın İşadamı" ödülü (1999)
    Fransız Hükümeti tarafından takdim edilen "Légion d'honneur Madalyası" (2001)
    GYTE tarafından verilen "Türk Sanayiine Teknoloji ve Kalite Kazandıran İşadamı"

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Kitapları

1. İşte Hayatım 1985
    2. Para Başarının Mükafatıdır 1985
    3. Gönül Galerimden 1988
    4. Rusya'dan Amerika'ya 1989
    5. Ücret Pazarlığı mı ? - Koyun Pazarlığı mı ? 1990
    6. Değişen ve Gelişen Türkiye 1991
    7. Daha Fazla İş Daha Fazla Aş 1993
    8. Doğu Anadolu Raporu 1995
    9. Başarı Şimdi Aslanın Ağzında 1998
    10. Hayat Bazen Tatlıdır 2001
    11. Sakıpname 2002
    12. Bıraktığım yerden Hayatım;
    13. Her Şeyin Başı Sağlık;

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Türkiyede bir daha böle bir İş adamı böle yardımsever harkulade bir insan gelirmi bilmiyorum ama büyük ihitmal gelmez. Türkiye şimdi çakal iş adamlarının eline kaldı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri