Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: tvden gelen uğultu yada cızırtı

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart tvden gelen uğultu yada cızırtı

arkads uydu alıcını tv arsaındakı scart kablosuyla yapan bagalntıda tvnın sesı yükselttıgım de ugultu yada cızırtı yapıyor bunda ınsanı rahatsız edıyor tv sesı kısıp uydu cıhazının sesı actıgımda sorun yok gayet net ses ama bu seferde ses sevıyesı dusuk bazı anlarda yeterlı gelmıyor bunu goldmaster,globo,humax,yumatu cıhazlarıyla denedım hepsı yaptı nednı bılen varmı bunu nasıl yok edebılırım??

Kullanıcı Bilgi Menüsü

tv niz lcd plazma ise ses ayarlarından düzeltebilirsiniz. ama tüplü televizyonların çogunda bu problem var sesi fazla acınca cızırtı yapar

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı a.madennn Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    arkads uydu alıcını tv arsaındakı scart kablosuyla yapan bagalntıda tvnın sesı yükselttıgım de ugultu yada cızırtı yapıyor bunda ınsanı rahatsız edıyor tv sesı kısıp uydu cıhazının sesı actıgımda sorun yok gayet net ses ama bu seferde ses sevıyesı dusuk bazı anlarda yeterlı gelmıyor bunu goldmaster,globo,humax,yumatu cıhazlarıyla denedım hepsı yaptı nednı bılen varmı bunu nasıl yok edebılırım??
    arkadaşım yapmanız gereken çok basit tv ile cihazın şaseleri arası bir tel ile bağlantı yapın uğultu sesinin ne kadar çok azaldığını göreceksınız.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bendede aynı sıkıntı vardı, cihazın sesini sonuha kadar açıyorum,ses ayarını tv kumandası ile yapıyorum , cızırtı kesiliyor bilginize...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Kaliteli bir scart kablosu sorunu çözer..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Eskiden araç teyplerinde motorun sesini kesen ufak kutular vardı, araçlara bunlarda monte ediliyordu. Regüleden düşen güç kablosuna (hopörlere giden) bu kutuları bağlayın. Ses düzelecektir. Bu arada o kutular çok ucuz 1 TL yada 2.5 TL gibi...

Users Awaiting Email

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bir tane f konnektör birtane rf jack (erkek olacak) yeteri kadar anten kablosu

anten kablosunun ucundaki bakırı kesiyoruz f konnektörü takıyoruz bu ucu Cihazın arkasındaki LNB out yazan bölüme takıyoruz

kablonun diğer ucuna rf jackı takıyoruz bunuda tv nin arkasındaki uygun yere takıyoruz

problemin büyük ölçüde çözüldüğünü göreceksin.

F konnektör

RF JACK

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı mekan16 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    bir tane f konnektör birtane rf jack (erkek olacak) yeteri kadar anten kablosu

anten kablosunun ucundaki bakırı kesiyoruz f konnektörü takıyoruz bu ucu Cihazın arkasındaki LNB out yazan bölüme takıyoruz

kablonun diğer ucuna rf jackı takıyoruz bunuda tv nin arkasındaki uygun yere takıyoruz

problemin büyük ölçüde çözüldüğünü göreceksin.

F konnektör

RF JACK
    kardes dedıgın gıbı yaptım tvdekı ses baya bır azalma oldu tskkurler ama tam anlamıyla ugultu ortadan kaklmadı cok azda olsa var buda onemmlı degıl

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Tam olarak kesilmiyor kaliteli altın uçlu scartların kestiğini duydum ama deneme fırsatım olmadı.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

altın uçlu scartların pıyasada olan en ıyı ürün oldugunu biliyorum ama 1 türlü deme sansım olmadı uydu cıhazını alırken sormustum o zman aldıgım yerde yoktu bende hıc ıhtıyac duymadım takı son 2 aydır ugultu artınca kadar,sonra da nasıl kesebılecgımı 1 arastıram dedım ancaa boyle altın uclu scart kullan arkdaslar varsa sesın net cıkıp cıkmadıgın yazarsa ıyı olur sayet ugultu hıc yoksa yenı 1 scart almayı dusunurum

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri